Buhalterija

Gero buhalterio paieškos

Geras buhalteris – ramus įmonės vadovas. Faktiškai, tai nerašyta XX a. taisyklė. Deja, šiame amžiuje ji kvepia tik praeito amžiaus dvasia. Nors tenka pripažinti, kad senų įpročių atsikratyti ne visada pavyksta.

Reikia kabineto, kuriame būtų daug spintų su aplankalais, stalo, asmens prie jo ir, žinoma, lentelės prieš akis – buhalteris. Galima juokauti, bet tai vienas iš be galo svarbių darbuotojų, ne kiekvienas vadovas yra puikus buhalterijos ekspertas. Tam tikros žinios dar niekam nepakenkė, nes jos leidžia susigaudyti esamoje situacijose, bet savo darbą turi dirbti tikri specialistai, o ne diletantai. Dabar yra toks keistas laikas, kai savo srities profesionalą atrasti tampa be galo sudėtinga. Arba jie jau turi gerai apmokamą darbą, persivilioti tokį asmenį niekada nebuvo lengva, arba dirba per kelis darbus, kompetencija jau prarasta, o žinios senokai atnaujintos. Akivaizdu, kad dera kreiptis į įmones, kuriose ir dirba profesionalai. Buhalterija skiltyje rasite daug naudingų patarimų.

Prekės ir paslaugos, neretai šiuos žodžius pamirštame. Prekes reikia parduoti, o paslaugas galima ir įsigyti. Buhalteriniai darbai priklauso paslaugų sferai. Tai suprato įmonės prieš kelis dešimtmečius ir pradėjo po truputį lipdyti savo komandas ir kaupti patirtį. Dabar buhalterinių paslaugų skelbimai kartais bado akis, bet ne visi vadovai patiki jų nauda. Tikrai be reikalo, nes taip protingai panaudojamas laikas ir pinigai.

Daugelis tekstų, kurie drąsiai kalba apie verslo subtilybes mini, kad visada dera mąstyti kaip stambiai įmonei. Tai tikrai ne melas, nes stambios kompanijos geba ne tik priimti į darbą specialistus, bet ir žino kada labiau apsimoka tiesiog pirkti paslaugas. Nemažą šalies verslo dalį sudaro nedidelės ar vidutinės įmonės. Joms buhalterinių paslaugų pirkimas yra puiki investicija. Suprantama, kad daugelį darbų gali padaryti ir vienas asmuo, o verslas visada reikalauja aukų, tik tada galima pasimėgauti pergalės skoniu. Deja, toks nusistatymas veda prie asmeninio gyvenimo trūkumo, ilgų darbo valandų ir sveikatos problemų. Žmogus turi dirbti, užsidirbti, bet persidirbti ar kelti sau neįveikiamus uždavinius – nesveika.

Geriau koncentruotis prie savo mėgiamo darbo, naujų kontaktų paieškos, verslo plėtros ar optimizavimo, o ne malonius, kartais ir painius darbus palikite profesionalų komandai. Jie pasirūpins visais buhalteriniais darbais, teiks konsultacijas, patars vienu ar kitu svarbiu verslo klausimu.

Įmonių steigimas